معرفی سرکنسول
اخبار > بررسی امکان تأسیس واحد تولیدی در استان آستراخان توسط کارخانه سیمان ایرانی


  چاپ        ارسال به دوست

در پی سفر مدیرعامل سیمان مازندران به استان آستراخان

بررسی امکان تأسیس واحد تولیدی در استان آستراخان توسط کارخانه سیمان ایرانی

در تاریخ 15/3/1396 دِنیس آفاناسیِف وزیر روابط بین الملل و اقتصاد خارجی استان آستراخان با مدیرعامل «کارخانه سیمان مازندران» یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیمان ایرانی ملاقات کرد.

ناتالیا اوشیکِر معاون وزیر صنعت، حمل و نقل و منابع طبیعی استان آستراخان، سرگی میلوشکین مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس» و همچنین نمایندگان سایر ادارت منطقه ای علاقمند در این ملاقات حضور داشتند.

دِنیس آفاناسیِف در جریان مذاکرات به بازرگانان ایرانی پیشنهاد داد که امکان تأسیس یک واحد تولیدی سیمان را با استفاده از مواد اولیه ایرانی و تکنولوژی خود در منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس» بررسی نمایند. سِرگِی میلوشکین به سرمایه گذاران خارجی در مورد مزایایی که می توان با تأسیس واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی آستراخان از آنها برخوردار شد توضیحاتی ارائه کرد.

مطابق قانون فدراسیون روسیه، سرمایه گذار و عضو منطقه ویژه اقتصادی می تواند مواد اولیه را بدون ارائه گواهی تطابق وارد نموده و در پرداخت عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده از مزایایی بهره مند شود.

منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس» به نوبه خود عضو جدیدی را جذب کرده، در استان آستراخان فرصت های شغلی جدیدی به وجود آمده، درآمد های مالیاتی به بودجه واریز شده و گردش کالا از گذرگاه حمل و نقل آبی افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت «کارخانه سیمانی مازندران» شمن ابراز علاقمندی به این طرح، اعلام کرد که این شرکت آمادگی دارد ایده مطرح شده توسط طرف آستراخانی را در جلسه آینده هیأت مدیره شرکت بررسی نماید.

 

منبع: https://mid.astrobl.ru/press-release/iranskiy-cementnyy-zavod-rassmatrivaet-vozmozhnost-otkrytiya-sobstvennogo-proizvodstva


١٥:٣٨ - 1396/03/18    /    شماره : ٤٥٩١٨٧    /    تعداد نمایش : ١١٠خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر